Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zajímavé články a rady

Příspěvky

Od nového roku 2009 začala platit dílčí ustanovení vyhlášky č. 23/2008

1. 1. 2009

Hasičský záchranný sbor ČR přišel v letošním roce s výraznou novinkou. Dne 1. července 2008 nabyla účinnosti vyhláška č. 23/2008 Sb., o technických podmínkách požární ochrany staveb. Tento předpis stanoví jednotné technické podmínky požární ochrany pro navrhování, výstavbu a užívání jednotlivých druhů staveb, včetně např. podmínek pro hašení požárů a záchranné práce, evakuaceapod.

 

SVJ a povinnosti v oblasti požární ochrany

1. 1. 2009

Vzhledem k probíhající privatizaci stávajícího bytového fondu a rostoucí výstavbě nových bytových domů se setkáváme s řadou dotazů, nevyjasněných pochybností a co je horší, také s mnoha nedostatky v péči o požární ochranu, které ve svém důsledku mohou vést k ohrožení života, zdraví a majetku uživatelů bytových jednotek.

 

Zateplení paneláků nemusí vždy přinést úsporu energie

8. 12. 2008

V České republice je kolem 1,2 milionu panelových bytů. Jen necelá čtvrtina z nich je zrekonstruovaná - s novou fasádou a moderními plastovými okny. Ti majitelé, kteří již opravu provedli nebo o ní uvažují, si od tohoto opatření neslibují pouze zlepšení vzhledu jejich domu, především věří, že se jim nemalá investice vrátí v podobě nižších účtů za vytápění. Podle odborníků se ale jejich očekávání nemusí splnit.

 

Jak ušetřit za vodu

29. 7. 2008

Ceny vodného a stočného se zvyšují závratným tempem. A tak nezbývá než začít hledat rezervy nejen v podobě kapajícíh kohoutků, ale třeba i ve výběru spotřebičů či změně svých osobních návyků...